آندوسکوپی_کلونوسکوپی

 

واحد آندوسکوپی و کلونوسکوپی

رئیس بخش: آقای دکتر سعید یزدانی-فوق تخصص گوارش

مسئول بخش: خانم زهرا شفیعی-کارشناس پرستاری

تلفن تماس: 36161228-025

 

واحد فوق تخصصی آندوسکوپی و کلونوسکوپی با برخورداری از پزشکان و اساتید توانا و کادر مجرب و با بهترین تجهیزات مدرن پزشکی همچون دستگاه های آندوسکوپی و کلونوسکوپی المپوس و پنتاکس سری 180 با قابلیت NBI آماده ارائه خدمات تشخیصی-درمانی و چکاپ گوارشی به مراجعین محترم می باشد. بيماران اورژانسي با نظر پزشك آنكال فوق تخصص گوارش ، در 24 ساعت اول در اولويت انجام انواع اقدامات تشخیصی –درمانی مربوطه مي باشند.

فعالیت های این واحد شامل:

امکان انجام آندوسکوپی و کولونوسکوپی برای بیماران سرپایی و بستری، انجام بیوپسی های لازم و پولیپکتومی در صورت لزوم، کنترل خونریزی معده و روده، تشخیص توده های سرطانی معده و روده، پگ گذاری و غیره می باشد. کلیه ی خدمات تشخیصی-درمانی طبق صلاحدید پزشکان فوق تخصص گوارش و در صورت لزوم همراه با بیهوشی انجام می گردد. هم چنین کنترل خونریزی معده و روده در بیمارانی که دچار خونریزی از معده و روده شده اند و تعبیه پگ برای بیمارانی که نیاز به تغذیه از راه لوله دارند در این واحد انجام می گردد. بیمارانی که در حین انجام کولونوسکوپی پولیپ داشته باشند پولیپکتومی همان موقع انجام می گردد.

برای بهره گیری از خدمات آندوسکوپی و کولونوسکوپی :

در ابتدا بیمار توسط پزشک فوق تخصص گوارش درمانگاه مشاوره می شود و درخواست مربوطه توسط پزشک به بیمار داده می شود.
بیماران قبل از انجام اندوسکوپی یا کولونوسکوپی بصورت حضوری جهت گرفتن نوبت اقدام می کنند و ملزم به رعایت موارد ذکر شده توسط پزشک معالج می باشند.
در صورت استفاده از انواع بیمه ها، بیمار با دفترچه بیمه خود به واحد مربوطه مراجعه می کند. در صورت نداشتن دفترچه، در بیمه های تکمیلی با توجه به نوع قراردادها در دست داشتن معرفی نامه از بیمه مورد نظر جهت ارائه خدمات الزامی می باشد.