بخش زایمان طبیعی

 

بخش زایمان طبیعی (Normal Delivery Ward)

رئیس بخش: خانم دکتر زهرا یزدانی - جراح و متخصص زنان و زایمان

مسئول بخش:  خانم صفورا صفرلو - کارشناس مامایی

شماره تماس: 36161303-025

 

بلوک زایمان بیمارستان حضرت آیت الله العظمی گلپایگانی مجهز به 3 اتاق LDR (تخت درد، تخت زایمان و تخت استراحت توأم با مراقبت بعد از زایمان) و 1 اتاق تحت نظر دارای 3 تخت و 1 اتاق معاینه و تریاژ می‌باشد که با بهره‌گیری از تجهیزات مدرن و نیز دانش روز و حضور پزشكان و کارکنان با تجربه آماده خدمت‌رسانی به مراجعین محترم است و در جهت ارتقای سطح مراقبت‌های درمانی این گروه از بیماران، فعالیت می‌کند.

این بخش با هدف ارائه خدمات و مراقبت‌های ویژه دوران بارداری و برگزاری کلاس‌های زایمان فیزیولوژیک و زایمان طبیعی و آموزش شیردهی تأسیس شده است و خدمات متنوع و گسترده‌ای را به مراجعین ارائه می‌کند. با تجهیز این بخش به اتاق‌های LDR مکانی امن و راحت برای زایمان طبیعی مادران باردار فراهم شده است.

در این بخش با فراهم شدن امکان حضور همسر قبل از زایمان و پس از زایمان طبیعی، مادر از قوت قلب و اطمینان خاطر برخوردار می‌شود. تمام مراحل زایمان طبیعی در این بخش توسط کارکنان کارآزموده و ماماهای با تجربه و در همه نوبت‌ها انجام می‌گیرد.
در صورت تقاضای مادر، زایمان طبیعی توسط پزشک متخصص زنان و زایمان صورت می‌گیرد و هم‌چنین امکان حضور مامای همراه به درخواست مادر باردار از مراکز مشاوره مامایی در سطح شهر و یا از خود مرکز امکان‌پذیر است. این مراقبت‌های ویژه سبب می‌شود تا مادر و نوزاد در طی فرآیند زایمان و پس از آن تجربه‌ای خوشایند و به یاد ماندنی داشته باشند.

زایمان بدون درد

در این بخش، زایمان بدون درد در اتاق‌های زایمان مدرن و پیشرفته و تحت نظر پزشکان متخصص زنان و زایمان و نیز پزشکان متخصص بیهوشی انجام می‌گیرد.

برخی خدمات ارائه شده در بلوک زایمان به شرح زیر می‌باشد:

  • زایمان با استفاده از بی‌حسی اسپاینال و اپیدورال (بی‌حسی از ناحیه کمر)
  • زایمان با استفاده از گازهای بی‌دردی
  • زایمان با استفاده از داروهای کاهنده درد
  • استفاده از روش های ماساژ درمانی، آرماتراپی ، سرمایشی و گرمایشی