سنگ شکن

مسئول فنی کلینیک سنگ شکن:  آقای دکتر مهدی آذرآبادی - فوق تخصص کلیه و مجاری ******آقای دکتر شاهرخ جهان بینی -فوق تخصص کلیه و مجاری 

ساعت و روزهای پذیرش : از ساعت 8 الی 14 - همه روزه 
تلفن تماس:               36626618-025           *******             36161224-025         ******       09928660205
موقعیت مکانی: ساختمان شماره2-طبقه ی همکف

 
کلینیک سنگ شکن برون اندامی(ESWL) بیمارستان حضرت آیت الله گلپایگانی با در اختیار داشتن مدرن ترین دستگاه سنگ شکنی موجود در ایران از کمپانی معروف آلمانی قابلیت کشف و هدف گیری و انهدام انواع سنگ های سیستم ادراری را از طریق دو سیستم مجرای تصویری اشعه ایکس و اولتراسوند را داشته و با بهره گیری از پزشک متخصص اورولوژی به صورت تمام وقت و اپراتورهای مجرب، قادر به شکستن انواع سنگ ها در کلیه، حالب و مثانه به هر شکل و جنس و اندازه می باشد.

پیگیری و ویزیت رایگان یک ساله، به منظور اطمینان از عدم تولید سنگ جدید، یکی دیگر از مزیت های منحصر به فرد این کلینیک می باشد.

در این مرکز، بیمار بدون بستری، درد ، بیهوشی و جراحی به مدت حدود یک ساعت با نظارت مستقیم اورولوژیست تحت درمان سنگ شکنی قرار گرفته و سپس بدون هیچ گونه عوارض جانبی مرخصی می گردد.

 

آموزش های پس از سنگ شکنی

  • نوشيدن مايعات فراوان از قبيل آب،چاي كمرنگ و انواع نوشيدني هاي ديگر با توجه به رژيم غذايي بيمار، حداقل تا سه هفته بعد از سنگ شكن
  • حركت و فعاليت زياد در حد توان بيمار.
  • در صورت داشتن سوزش، ادرار در ظرف جمع آوری شود.
  • سنگ ریزهای داخل ظرف را شسته و خشک نموده، جهت انجام آزمایش سنگ، طبق جدول زمانی به کلینیک سنگ شکنی آورده شود.
  • توضیح: مدت زمان دفع سنگ در مورد سنگ های کلیه تا 90 روز و سنگ های حالب تا 3 هفته و سنگ های مثانه بلافاصله بعد از سنگ شکنی می باشد.
  • ضمنا انجام آزمایش و تعیین جنس آن برای پیشگیری از سنگ سازی و دستورات پرهیز غذایی بسیار ضروری است.
  • روزهای یکشنبه و سه شنبه جهت پیگیری بیماران محترم در نظر گرفته شده است خواهشمند است یک روز قبل با منشی کلینیک هماهنگ گردد.